Головна Реєстрація Вхід
Історія закладу »
Меню сайту

 
 

 

 
 

 
 
 

 
 
      Переяславська земля – складова частина Київщини – багатий край з мальовничою природою та гостинними людьми, із своїм історичним розвитком освіти і культури.
 
       Складовою всієї освітньої системи Переяславщини є і позашкільна освіта, яка пройшла надзвичайно складний і тернистий шлях.
 
      1920-1930р.р. - під лозунгом «Для культурних потреб» проходили перетворення православних церков на клуби, хати-читальні та інші заклади. В боротьбі з неписемністю значну частину освітньої роботи проводили сільбудинки та різноманітні гуртки, де молодь і дорослі одержували допомогу . Місцеві вчителі організовували гуртки загальної освіти.
 
     Передвоєнні роки надто нелегкі для колишнього СРСР в тому числі і для Переяславщини, але, наперекір всьому, в 1939-1940 р. р. було відкрито Клуб піонерів. Мирний розвиток позашкільної освіти, як і всієї країни в цілому,  перервала війна. Робота гуртків була припинена нападом фашистів. На жаль, ім’я  директора не збереглось.
 
     1945 рік - у план відбудови на Переяславщині був внесений Палац піонерів на 300 місць.
 
      Але тільки в 1946 році  після виходу постанови ЦК КП(б)У « Про поліпшення позашкільної роботи з дітьми»  Клуб піонерів відновлює свою роботу. Директором призначено І.Я.Вариводу. У ті часи працювало небагато гуртків (драматичний, танцювальний, художній, музичний) і люди (Гонтар С.П., Ситник І.С., Богуш С.Г.), які їх очолювали, були справжніми фанатами своєї справи.
 
       1954 рік – директором призначають Просянікову Р.І. З’являється посада інструктора піонерської роботи (методист), також у штаті є техпрацівник. Гуртки працюють непостійно. Недостатнє кадрове забезпечення. Склад керівників гуртків змінюється відносно фінансування, але це – люди, віддані своїй справі.
 
        1 липня 1955 року - Клуб піонерів переходить в самостійне приміщення. Це невеличкий дерев’яний будинок, де всього кілька кімнат. Працюють гуртки: драматичний, художній, танцювальний, випалювання по дереву, ляльковий, народних інструментів, співочий.
 
        1956 рік – виходить розпорядження Обл. ОНО про 50% потребу в гуртках технічного напрямку. В закладі закриваються гуртки народних інструментів, співочий і відкриваються гуртки крою та шиття та судномодельний.
 
       1957 рік - Клуб піонерів змінює свою назву на Будинок піонерів. Директором стає молода енергійна жінка – Коломієць Галина Дмитрівна.
 
       1959 рік – Згідно Закону Верховної Ради УРСР «Про зміцнення зв’язків школи з життям та подальшого рівня освіти» одним із основних завдань перед позашкільною освітою нашого району стало питання про розширення мережі гуртків. Працюють гуртки: авіамодельний, ляльковий, умілі руки, фото, духових інструментів, вишивки, а також відкривається спочатку історико-краєзнавчий гурток (керівник Шкулета В.П.), а згодом - туристсько-краєзнавчий (керівник Коломієць Г.Д.)
 
        За період з 1964 року по 1978 рік змінилося декілька директорів.
 
       1964 – 1965 р. р. –  Глоба Г.О., 1965-1967р.р. – Епова Н.Т.
 
       1967 -1969 р. р. – Спасенко С.В., 1969 -1971 р. р.– Козачок Н.М., 1971 -1974 р. р. –  Тертична Н.В., 1974 -1978 р. р. – Ковальська А.В.
 
       В 1962 році Будинком піонерів вперше був організований і проведений  районний туристсько-краєзнавчий зліт, що в подальшому стає доброю традицією, яка збереглася і до сьогодні. Перебудовчі процеси в країні вносять свої корективи в життя позашкільної освіти, але туристсько-краєзнавчий зліт на Переяславщині не відмінявся жодного разу. Він пройшов складний шлях: від змагань з розпалювання вогнища та постановки наметів до сучасних змагань з техніки пішохідного туризму. 
 
      В 2002 році важливою подією в житті туристів Переяславщини став ювілейний, 40-вий туристсько-краєзнавчий зліт. На нього були запрошені туристи минулих років, директори загальноосвітніх закладів освіти та почесні гості.
 
     

 
 
   Лінійка-відкриття 40-го туристсько-краєзнавчого зльоту.
2002 рік
 
  
 
Команда на старті
 
  
Перший підйом юного туриста
 
 
 
         В той час по всій країні крокує Всесоюзна військово-спортивна гра «Зірниця» під девізом «Сегодня орленок, а завтра – орел, мы верная смена твоя, комсомол!», яка стає улюбленою грою піонерів нашого району. Протягом року в дружинах шкіл проходила велика підготовча робота до районної гри, яка проводилась в травні і була присвячена Дню перемоги. Це три дні життя в наметах у лісі з вогнищем та участю в різних  змаганнях:  конкурсі пісні в строю, польової стрільби, спортивних змаганнях, марш-кидку, змаганнях з цивільної оборони. І до сьогодні Будинком дитячої та юнацької творчості спільно з відділом фізичної культури та спорту, відділом сім’ї і молоді РДА проводиться улюблена гра багатьох поколінь «Зірниця».
 
 

 

   Стартує «Зірниця» 1979 року
 

 
 
 
         У 1973-1977 роках проводився Всесоюзний марш піонерських дружин «Ідемо шляхом Леніна, шляхом Жовтня», присвячений 60-річчю Великого Жовтня. Піонерські дружини нашого району активно беруть участь в ньому.
 
 
 
 

 
         У 1970-1980 роках улюбленим святом піонерів стає День народження піонерської організації (19 травня), який починаєтьсь великим парадом піонерських дружин на головній площі міста, а потім дійство переходило на лісову галявину, де діти співали, танцювали, змагалися, варили куліш. Заключним акордом свята  було велике піонерське вогнище.
 
 

 

Директор Будинку піонерів  Кудінова В.І. 
 проводить нагородження кращих піонерських дружин 
1981 рік
 

 

Смачний куліш на лісовій галявині
 

 

Змагання піонерських дружин. 1984 рік
 
 

 

Велике піонерське вогнище.
 
        У жовтні 1978 року директором Будинку піонерів призначають Кудінову Валентину Іванівну. Будинок піонерів стає центром роботи з вожатими міста і села, піонерським і комсомольським активом шкіл. Ведеться робота з прапороносцями. Відкривається гурток барабанщиць, який очолює Черней Є.В., людина творча та віддана своїй справі. Школи живуть бурхливим позашкільним життям: працюють гуртки, секції, клуби. Проводяться операції «Живе срібло», «Аптека в корзині».             
 
        1983 рік - Будинок піонерів переходить в нове приміщення, де займає всього одну кімнату.
 
        У грудні 1988 року директором призначають Н. Л. Салівон.
 
        В Будинку піонерів працюють прекрасні педагоги, які вміють, а головне хочуть працювати, мають яскраву уяву, творчу фантазію і безмежну любов до дітей.
 
       1989 – 1991 р. р. - в Будинку піонерів починається справжній розквіт туристсько - краєзнавчої роботи.  За ці роки юні туристи під керівництвом Непорожнього А.А. та Саєнка В.В. побували в категорійних та некатегорійних  походах по Криму, Карпатах, Кавказу, Середній Азії та по рідному краю.
 
       В 1994 році Будинок піонерів реорганізовано в Будинок школяра.
 
       Восени 1996 року в діяльності освітньої системи розпочався нелегкий період. Система позашкільної освіти перебувала у важкому становищі: недостатнє фінансове забезпечення, постійне зростання заборгованості з виплатою заробітної плати.  І  тому постало питання про  впорядкування штатів закладів освіти, наведення елементарного ладу у витратах бюджетних коштів. Не оминуло це і наш Будинок школяра. На виконання вимог Указу Президента України та згідно розпорядження РДА №53 від 19.02.97р. і наказу райво №30 від 25.03.97р.було проведено скорочення чисельності працівників та зменшення тижневого навантаження.
 
       Не дивлячись на труднощі, наш заклад розвивався і рухався далі. В нове тисячоліття він вступив із своїми традиціями, здобутками, талановитими вихованцями та творчим відданим своїй справі колективом.
 
       З 2001 року Будинок школяра змінює свою назву на Будинок дитячої та юнацької творчості.
 
 Справжньою гордістю колективу є такі керівники гуртків: як Сонько В.А., його вихованці щорічно, починаючи з 2006 року,  стають переможцями і призерами районних та обласних змагань з туризму, 2010 р. - вони переможці обласної «Школи безпеки»; Сумченко О.М.,  Дідичук Н.І., Авраменко Т.В. – це творчі, талановиті педагоги, їх вихованці  є  призерами багатьох районних, обласних та Всеукраїнських конкурсів та виставок. 
 
       У 2008 році в Будинку дитячої та юнацької творчості, в рамках виконання  районної Програми розвитку позашкілля, збільшилося на одну кількість гурткових ставок, що дало можливість додатково залучити до гурткової роботи до 100 дітей та в повній мірі використати потенціал тренажерного залу Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ст.
 
       Будинок дитячої та юнацької творчості є також центром по організації роботи Малої академії наук району та методичним центром для педагогів - організаторів загальноосвітніх закладів району.
 
      Одним з головних критеріїв визначення ефективності системи науково-методичної роботи БДЮТ є показник результативності участі вихованців у конкурсах, змаганнях, фестивалях різних рівнів. З цією метою в рамках фестивалю «Таланти твої, Переяславщино» щорічно проводиться до 30 різних конкурсів, виставок та акцій.
 
      З 2006 року щорічно  Будинком дитячої та юнацької творчості проводиться оздоровча профільна табірна зміна «Лідер», в якій протягом 14 днів навчаються, набувають лідерських навичок та оздоровлюються 260 шкільних активістів.
 
 
                                       

                                      

Елліна Сумченко відкриває «Лідер-2010»
 
                          
Конкурс малюнків.  2010 р. 
 
 
      У серпні 2010 року колектив БДЮТ очолила О.В.Чорниш, яка до цього працювала методистом цього закладу.На сьогодні це сучасний навчальний заклад, де діти та юнацтво можуть розвивати свої творчі здібності, займатися улюбленою справою. В закладі функціонує 53 творчих об’єднання, де свої здібності реалізує 927 вихованців. Колектив БДЮТ продовжує працювати над реалізацією державної політики у сфері освіти щодо забезпечення сприятливих умов для виявлення обдарованих дітей, розвитку їх природних здібностей. Пріоритетним залишається завдання щодо зміцнення партнерських відносин із загальноосвітніми закладами, батьківською громадськістю, забезпечення вільного творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей та учнівської молоді, залучення їх до навчання у гуртках та творчих об’єднаннях.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Осаулов Руслан © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz