Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

 
 

 

 
 

 
 
 

Головна » 2015 » Грудень » 31 » І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН
12:33
І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН

  24 грудня 2015 р. працівниками Будинку дитячої та юнацької творчості Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації, на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», було проведено І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України. У рамках конкурсу було організовано роботу 11-ти секцій у 4-х наукових відділеннях (19 робіт), що дало змогу представити значну кількість робіт юних дослідників з різних сфер наукового знання. Одним з найважливіших та найвідповідальніших етапів змагання є захист науково-дослідницьких робіт. Він дає змогу виявити рівень самостійності дослідження та особистий внесок у нього автора, глибину володіння учнем матеріалом і вміння аргументувати власну точку зору. Цьогорічний захист пройшов на високому організаційно-методичному та науковому рівні. Це стало можливим завдяки, перш за все, авторитетному та компетентному журі, до складу якого увійшли викладачі університету та методисти районного методичного кабінету відділу освіти Переяслав-Хмельницької РДА. Робота конкурсу-захисту почалася вчасно. Члени журі звернулися з напутнім словом до доповідачів, привітали з участю в конкурсі. На належному фаховому рівні ними було здійснено попереднє рецензування учнівських робіт, за результатами якого вдалося з’ясувати важливі моменти під час захисту. Члени журі суворо стежили за дотриманням регламенту і норм наукової етики, задавали тон справжньої наукової дискусії, висловлювали цінні поради й настанови юним дослідникам, об’єктивно та неупереджено оцінювали представлені роботи і визначали переможців. Тематика представлених до захисту науково-дослідницьких робіт учнів охоплювала широкий спектр наукового знання. Увага молодих учених була присвячена різним його галузям та аспектам: теоретичним і прикладним, глобальним і суто регіональним, інноваційним і традиційним. До честі переважної більшості учасників І етапу варто віднести високий рівень науковості, залучення широкого кола джерел та опанування фахової літератури, аргументованість, послідовність і креативність викладу матеріалу. Разом з тим, не обійшлося й без певних недоліків, які, в цілому, не зіпсували позитивного враження від процедури захисту. Мали місце також доповнені та доопрацьовані роботи, що були представлені на минулорічному конкурсі-захисті. У цілому, роботу секцій наукових відділень І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у 2015 р. можна охарактеризувати як плідну і конструктивну. Юні дослідники, що взяли в ній участь, мали гарну можливість представити результати власної наукової діяльності, отримати цінні рекомендації та настанови від авторитетного журі, набути неоціненного досвіду і знайти нових друзів-однодумців.

Робота секцій відбувалась у режимі доповіді учня-дослідника та запитань до нього членів журі й учнів. Варто зауважити, що за глибину і конкретність запитань учням додатково виставляли оцінки. Тому учні активно ставили запитання доповідачам, їхні запитання були достатньо адекватними, хоча тематика для них часто була мало знайомою. Для виявлення самостійності у підготовці конкурсних робіт члени журі часто ставили доповідачам уточнювальні запитання.

Мультимедійні презентації робіт більшості учасників складені грамотно, наочний матеріал підібраний і представлений чітко та логічно. Оформленню твердої копії робіт члени журі також приділили увагу і зробили зауваження щодо складання бібліографії та посилань, правильного визначення предмета та об'єкта дослідження.

За результатами заочного оцінювання, контрольних робіт та захисту науково-дослідницьких робіт було визначено переможців та оформлено зведений протокол (додається)/31122015/zvedenij_protokol_15-16.doc


 

Переглядів: 359 | Додав: Osa77 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Осаулов Руслан © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz